4 שיטות להשיג את הגוף שחלמת עליו – ניתוח שאיבת שומן

שתפו כתבה זו

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email

שאיבת שומן היא בין הפרוצדורות הנפוצות ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית. השומן בגופנו נמצא בתאי שומן, כאשר הכמות של אותם תאים היא תכונה מולדת, אך גודל התאים משתנה לפי כמות המזון והפעילות הגופנית שלנו. תאי השומן, בדומה לבלון, מתנפחים ומתכווצים, וכך הגודל משתנה, אך הכמות נותרת קבועה. בתהליך שאיבת שומן, מוציאים חלק מתאי השומן ולמעשה מצמצמים את כמותם. על כן, ניתן לומר ששאיבת שומן לא נועדה לצורך ירידה במשקל, שכן בעיה זו ניתן לפתור על ידי הקפדה על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית. שאיבת שומן נועדה לעצב מחדש את הגוף, ולסייע במקומות בהם השומן העיקש לא יורד, ללא תלות בתזונה ובספורט.

כל הדרכים מובילות לשאיבת שומן

כאמור, ישנן מספר שיטות בהן ניתן לעבור את ההליך. לכל אדם יש שיטה שמתאימה יותר למבנה גופו, לתוצאה הסופית שמבקש לקבל, ולאורח החיים שלו. השיטה תיקבע יחד עם הרופא המטפל על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר, בהתאם ליכולות ומאפיינים טבעיים. 

  1. טכניקה מבוססת אולטרסאונד: בשיטה זו, השאיבה תיעשה על ידי פיצוץ תאי השומן באמצעות אנרגיית אולטרסאונד. טכניקה זו לא פופולרית במיוחד, מכיוון שבעבר נצפו נזקים כוויות גם לתאים אחרים מלבד תאי השומן. שיטה נוספת המבוססת על אנרגיית אולטרסאונד פותחה עם השנים, וכיום נמצאת בשימוש. בשיטה החדשה אנרגיית האולטרסאונד עוזרת בפירוק אשכולות תאי השומן. שיטה זו בטוחה יותר מקודמתה, אך גם בה יתכנו נזקים, חום וכוויות.
  2. טכניקות מבוססות אנרגיית לייזר או גלי רדיו: בשיטה זו המסת תאי השומן מתרחשת על ידי חימום הרקמה עם אנרגיית לייזר או גלי רדיו. לאחר מכן, אותם תאי שומן מוצאים החוצה בעזרת קנולה בקלות יותר. בנוסף, החימום עוזר בכיווץ והידוק העור. שיטות אלו מספקות שאיבה קלה ומדויקת יותר, אך החיסרון שלה הוא אורך הניתוח, שלוקח זמן רב יותר בעקבות הצורך להמיס את השומן קודם לשאיבתו.

3. PAL – Power Assisted Liposuction: בשיטה זו, קצה הצינורית של הקנולה רוטט במהירות גבוהה. הרטט מאפשר לצינורית לפלס את דרכה ולהפריד ולפרק את אשכולות תאי השומן, וכתוצאה מכך אנחנו מקבלים יכולת שאיבה הרבה יותר מהירה, קלה ומדויקת.

4. הזרקת תמיסה במהלך השאיבה: בשיטה זו, במקום להזריק את התמיסה המסייעת לשאיבה לפני הניתוח, ההזרקה נעשית תוך כדי השאיבה. מטרת הפעולה היא לפרק את אשכולות השומן באמצעות זרם התמיסה.

מה כדאי שאדע על ההליך?

הדבר הראשון שחשוב מאוד לדעת הוא שניתוח לשאיבת שומן לא מהווה תחליף לדיאטה בשום פנים ואופן. ההליך כולו מיועד לאנשים שנמצאים במשקל ממוצע ולא מצליחים להיפטר ממספר קילוגרמים עודפים עקשניים באזורים מסוימים בגוף. גם לאחר הניתוח, יש לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת, ולהמשיך להקפיד על פעילות גופנית לשריפת קלוריות. במצב שבו לא תהיה הקפדה על הנושאים הללו, עלולה להיות עלייה חדשה במשקל, שתוביל לגדילת תאי השומן, ובמקרים שבהם נותרו תאי גזע באזור בשאיבה, גם לצמיחת תאי שומן חדשים.

בניתוח שאיבת שומן ניתן לשאוב עד 5 ליטר של שומן בלבד, אך כדאי לדעת שניתן לבצע בניתוח אחד שאיבה ממספר מקומות בגוף, ביניהם: ידיים, ירכיים, מותניים, פנים, צוואר, סנטר, בטן ועוד.

Top10Doctors צוות האתר

Top10Doctors צוות האתר

צוות אתר Top10Doctors מביא לכם עדכונים ותוכן בתחומים הנוגעים לרפואת שיניים, רפואה אסתטית, ניתוחים פלסטיים, תזונה וגינקולוגיה. הכתבות של צוות האתר נכתבות על ידי אנשי תוכן מהשורה הראשונה ומתבססות על מקורות אינטרנטיים מוסמכים בלבד.

אולי יעניין אתכם גם:

איתור רופאים וקליניקות באתר

רופאים ומומחים חדשים באתר:

כתבות אחרונות במגזין

Top10Doctors בפייסבוק